کشت تخمه آفتابگردان گلستان در کشورهای جنوب خاورمیانه ممنوع می باشد

یکی از مهمترین فواید تخمه آفتابگردان گلستان توانایی آن در مبارزه با سرطان است، به دلیل محتوای بالای آنتی اکسیدان های موجود در آن که به مبارزه با رادیکال های آزاد که فعالیت آنها با تشکیل و تشکیل سلول های سرطانی مرتبط است، کمک می کند.

این دانه‌ها همچنین ممکن است به کند کردن یا جلوگیری از رشد و گسترش سلول‌های سرطانی در بیماران سرطانی کمک کرده و بدن را از شر سموم خلاص کنند، به‌ویژه به دلیل داشتن سلنیوم که نقش مؤثری در این زمینه ایفا می‌کند.

سلامت باردار و جنین را ارتقا می دهد. دانه ها حاوی ترکیبی ایده آل از ویتامین ها و مواد معدنی، به ویژه اسید فولیک و روی هستند که یک زن باردار در دوران بارداری به آن نیاز مبرم دارد تا شانس ابتلای جنین به ناهنجاری ها یا نقایص مادرزادی را کاهش دهد.

سطح قند خون را بهبود می بخشد. فیبر یک ماده مغذی ضروری برای حفظ سطح قند خون در محدوده طبیعی و جلوگیری از افزایش ناگهانی آن است. دانه ها همچنین حاوی درصد بالایی از فیبر غذایی هستند، بنابراین خوردن منظم آنها به بهبود سطح کلی قند خون کمک می کند.

سلامت تیروئید را ارتقا می دهد. یکی از فواید این دانه ها این است که به سلامت غده تیروئید کمک می کند، زیرا حاوی سلنیوم است که غده تیروئید دارای غلظت بالایی است و برای انجام وظایف خود و تولید منظم و طبیعی هورمون های خود به آن نیاز دارد.

درخشندگی پوست را بهبود می بخشد. از اسپاسم عضلانی جلوگیری می کند. استخوان ها را تقویت می کند. با یبوست و اسهال مقابله می کند. وزن اضافی را کاهش می دهد. سطح انرژی را بهبود می بخشد.

فواید آفتابگردان فقط به دانه های استخراج شده از این گل های زیبا محدود نمی شود، بلکه می توان روغن خاصی را استخراج کرد که فواید زیادی دارد. سطح کلسترول بد را کاهش می دهد. بهبود و بهبود زخم را تسریع می کند.